Cam balkon çizim programı ile ister cep telefonu ister tablet ister bilgisayar aracılığıyla, istediğiniz verileri girerek pratik bir modelleme oluşturabilir, bu sayede kağıt kalem cetvel ve hesap makinesiyle uğraşmadan dakikalar içerisinde milimetrik çiziminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bu program sayesinde çizim işleri artık bunaltıcı bir iş olmaktan çıkıp bu bölgedeki iş yükünüz tamamen hafiflemiş oluyor.

Hakkındaki Videoyu Oynat Cam Balkon Çizim Programı V1

Panel Yüksekliği: Tüm sistemin dikey eksendeki yüksekliğidir.

Yükseklik Düşme Payı: Camların Dikey eksendeki panelden düşme payı.(Panel 4000 mm, düşme payı 10 ise cam yüksekliği 3980 mm dir)

Panel Genişliği: Panelin yatay eksendeki uzunluğudur.

Genişlik Düşme Payı: Camların Yatay eksendeki panelden düşme payı.

Cam Sayısı: Panel içerisindeki toplam cam sayısı.

Not: Düşme payları camla panel arasındakidir. Camla cam arasında değildir. (İsteğe bağlı revizeler gerçekleştirilebilir.)

Bu bilgiler sisteme girildikten sonra ileri butonuna basıp bir sonraki aşamaya yani camlara özellik atama aşamasına geçmekteyiz.

Cam: Girilecek olan verilerin hangi camı etkilediğini belirtir.

Sonrası Açı: İlgili camdan sonra kaç derecelik bir açı yapılacağı girilir. 0 girildiği taktirde bir açı olmadığı iki cam arasının düz olduğu anlaşılır. Eksi (-) derece açılarda verilebilmektedir.

Yükseklik(mm) : Camların yüksekliğini belirtir. Bir önceki sayfada panel yüksekliği ve düşülecek pay dikkate alınarak otomatik bir hesaplama yapılmıştır. İsteğe bağlı olarak her camın yükseklik değerleri değiştirilebilir.

Genişlik(mm): Camların genişliğini belirtir. Bir önceki sayfada panel genişliği ve düşülecek pay dikkate alınarak otomatik bir hesaplama yapılmıştır. İsteğe bağlı olarak her camın genişlik değeri değiştirilebilir.

Tipi: Camın açılır cam olup olmadığı açılır cam ise hangi yöne ve şekilde açılacağını belirtebileceğimiz bölümdür. Buradaki çeşitler kullanıcı isteğine göre arttırılabilir veya azaltılabilir. Çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir.

Sonuç olarak iki adet görselimiz oluyor ve bunları çıktı alıp cam balkon işlerimizde bu görselleri refere edebiliyoruz.

Sağdaki görselimiz kuş bakışı görseldir soldaki ise karşıdan bakımdır. Camların arasındaki kırmızı çizgiler bizim verdiğimiz açılardır içerisindeki mavi değerler camların yüksekliği yeşil olan genişliğidir.